Поради психолога батькам


Поради психолога батькам:
 що треба робити, щоб уберегти себе та корисно і безпечно провести час вдома з дітьми, в умовах ізоляції у зв’язку із загрозою розповсюдження коронавірусу.

    Наш світ сповнений тривогами – завжди щось трапляється, змінюється, і найголовніше у цьому вихорі подій залишатися спокійним, тверезо оцінювати ситуацію і не піддаватися паніці. Особливо це стосується дорослих, адже вони є своєрідним лакмусовим папірцем для дітей.
   Якщо мама і тато посміхаються, не нервують і не переглядають новини з панічно відкритими очима, тоді й дитина почуває себе спокійно, захищено. Це не означає, що треба приховувати ситуацію від дітей, але пояснити їй окремі моменти і підтримати – важливий обов’язок рідних.Про
1.Боятися - це нормально. Страх - це почуття, яке допомагає нам бути обережними та піклуватися про своє здоров‘я й здоров‘я інших людей.
2. Якщо страшно,треба говорити про це. Страх стає меншим, коли ним ділишся.Страх стає менший, коли ЗНАЄШ, ЩО РОБИТИ, щоб захистити здоров’я:
3- дотримуватися карантину,
- на вулиці , у закритих приміщеннях надягати маску та обробляти руки антисептиком/милом,
- тримати дистанцію від інших людей,
Це тимчасові заходи безпеки, які нас захищають.4
 ♦ Обмежте перегляд новин вдома. Не варто перевантажувати дитину інформацією. Нехай вдома вона відчуває себе у безпеці й захищеною.
 ♦ Не обговорюйте поряд з дітьми найгірші сценарії. Діти нічого не можуть зробити, а переживати будуть не менше.
 ♦ Якщо дитина злякалася якоїсь інформації щодо епідемії - заспокойте її, поясніть, які дії робите ви, щоб захиститися. Запропонуйте дитині збудувати у її кімнаті захисну фортецю, пограйтеся з нею. Здобудьте «перемогу» над всіма вірусами.
Всі епідемії ЗАКІНЧУЮТЬСЯ і все стає як раніше!


-         Не замовчуйте власні переживання стосовно карантину. Діти все відчувають, вони розуміють, що є певне напруження і батьки стривожені. Необхідно спокійно пояснити дітям ситуацію простою та зрозумілою мовою, без зайвої паніки сказати про свої відчуття занепокоєння та тривоги і розповісти про елементарні правила особистої гігієни, які можуть захистити від вірусів.

-         Утворіть ритуали. Ізоляція – це свого роду криза, це зміна стабільності і звичайного режиму. Завдання для батьків в цей час організувати нові ритуали, які забезпечать стабільність дітям.
 Це можуть бути:
-         фізична зарядка в певний час,
-         окремий час для виконання домашніх завдань,
-         телефонні та відео дзвінки до рідних та друзів,
-         спільне приготування їжі,
-         ігрові турніри з різноманітних настільних чи активних ігор.

-         Підтримуйте свій ресурс. Насправді батьки легко можуть взаємодіяти    зі своїми дітьми, якщо мають на це ресурс і є наповнені. В звичайному ритмі ми звикли ставити перед собою певні завдання, виконувати їх і від цього отримувати енергію. Наразі ситуація змінилась – необхідно   навчитись отримувати задоволення від процесу, а не від результату:
читайте нові книги,вивчайте нові мови,здійснюйте віртуальні екскурсії по музеям та містам світу.

-         Обмежте контакти з людьми, від яких ви отримуєте недостовірну та панічну інформацію про карантин, його перебіг. Оберіть для себе декілька авторитетних осіб чи джерел від яких іде суха, фактична інформація, без особистісного  аналізу ситуації та оціночних суджень.


Бережіть своє психічне та фізичне здоров’я !